У рамках авторського проєкту Ірини Фаріон “Від книги до мети” представлено творчий доробок Святослава Караванського

Оксана МикитюкУ рамках авторського проєкту Ірини Фаріон “Від книги до мети” 17 грудня 2014 року з нагоди уродин видатного українського мовознавця Святослава Караванського відбулася презентація його знакових праць за участи директора видавництва “БаК” Ореста Коссака та доцента “Львівської політехніки” Оксани Микитюк.

Захоплює постать 94-річного ученого, який досі активно працює на мовознавчій ниві. Багатолітній політв’язень совєцьких концтаборів (1944–1960, 1965–1979), член ОУН, Святослав Караванський 1979 року виїхав на еміграцію в Америку, зараз самотньо живе у Дентоні. Його дружина Ніна Строката, яка була засуджена совєцьким режимом за те, що відкрито стала на захист свого чоловіка, померла 1998 року.

Continue reading

Святослав Караванський

Святосла́в Йо́сипович Карава́нський (* 24 грудня 1920, Одеса) — український мовознавець, поет, журналіст, автор самвидаву. Багатолітній в’язень концтаборів СРСР 1944–1960, 1965–1979. Член ОУН.

З 1979 р. — в еміграції. Народився в сім’ї інженера.

Середню школу закінчив в Одесі 1938 р. Вчився в Одеському індустріяльному інституті, а з 1939 ще й на заочному підвідділі інституту чужоземних мов. Ще в шкільні роки почав писати вірші й оповідання, деякі з них публікували в піонерській пресі. Навчаючись в інституті, Караванський робить перші спроби перекладу, мріє трудитися літературою.

Continue reading

Оксана Микитюк

Оксана МикитюкМикитюк Оксана Романівна, народилася 14.07.67 р. в родині національно свідомих українців, які не сприймали совєтської влади та зазнали репресій від московсько-кадебістської репресивної машини. Прадід (по татовій лінії) був (у віці 69 років) ув’язнений як селянин-куркуль, бо за 1947 та 1948 роки не здав “державі” зерна, молока та іншої сільськогосподарської продукції (приміром, 48 року треба було віддати “60,15 центнера хліба, 75 кг м’яса, 810 літрів молока, 50 центнерів картоплі” та сплатити 23840 крб. податку”, що було неможливим), відтак засуджений 1949 року на термін 10 років позбавлення волі “в далеких місцевостях СРСР з повною конфіскацією майна”. Дідусь (тата батько) розумів суть тоталітарного режиму, тому, коли помер Сталін, сказав: “Помер звір на двох ногах”. По маминій лінії дідусь – воїн УПА, бабця – зв’язкова УПА.

Continue reading

Оксана Микитюк: Культура мовлення. Анонс

Оксана Микитюк: Культура мовленняУ межах авторського проєкту Ірини Фаріон «Від книги до мети» з нагоди уродин видатного українського мовознавця Святослава Караванського відбудеться презентація його знакових праць за участи директора видавництва «БаК» Ореста Коссака та доцента «Львівської політехніки» Оксани Микитюк.

17 грудня 2014 р., середа, 16.00, 1-ий н. корп. НУ «Львівська політехніка», вул. Карпінського 2/4.

Також буде представлено посібник “Культура мовлення” пані Оксани Микитюк.

У посібнику подано основи культури мовлення крізь призму особливостей, завдань, цікавинок. Дібраний матеріял утверджує державотворчу роль української мови, показує самобутність мовної системи, сприяє розвиткові творчої особистости, пропагує народну мудрість і найкращі зразки українського письменства. Рубрики „Звернімо увагу”, таблиці та плакати увиразнюють текст.

Continue reading